Başkan Durudan Kurtuluş günü mesajı

13 Nisan 2020 15:24 Tutak Belediyesi 1264

Belediye Başkanımız Sn. Bülen DURU İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 102. yıl dönümü münasebetiyle mesaj yayınladı.

Değerli Hemşehrilerim;

Vatanımızın işgaline karşı Türk Milletinin direnişinin en güzel örneklerinden birini göstererek tarih sahnesinde yerini alan Tutak’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 102. Yıl dönümünü kutluyoruz.

Tutak için 14 Nisan gurur günüdür. Bundan Tam 102 yıl önce milletimizin bağımsızlığa olan tutkusu, yurdun dört bir yanında olduğu gibi burada Tutakta da tezahür etmiş ve milletimizin bağımsızlığından asla vazgeçmeyeceğini tüm dünyaya kanıtlamış ve büyük bir destan  yazmıştır.

Bugün millet olarak  birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, aynı duyguları taşımanın ve yaşamanın, tasada ve sevinçte bir olmanın, “Önce Vatan” demenin, önce zafere, sonra da kıvanca dönüştüğü günü yaşıyoruz.

 

Çok uzatmadan Sözlerime şu cümle ile son vermek istiyorum.  "BİZİ ÖLDÜRMEYEN HER DARBE BİZİ DAHA DA GÜÇLENDİRMİŞTİR. BU MİLLETİ TOP YEKÜN YOK EDEMEYEN HER ÇABA, ZALİMİN KARŞISINA DAHA DA KILICI KESKİN BİR TÜRK MİLLETİ ÇIKARMIŞTIR."

Bu duygu ve düşüncelerle;

Kutsal vatan topraklarımızın her bir karışı için göğsünü siper etmiş tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, Allah’tan aziz milletimize bir daha o karanlık günleri yaşatmamasını diliyor tüm hemşerilerimin kurtuluş yıl dönümünü kutluyorum.

 

YENİ GALERİLER

Tutak Belediyesi

Tutak Belediyesi'ne ait kurumsal bilgilerin, güncel haber, duyuru, galeri, video, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Tutak Belediyesi

Cami Mahallesi Cumhuriyet Caddesi no:37
04700 TUTAK / Ağrı

Belediye Yazılımı: Medya İnternet™ - Belediye Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.